Παρασκευή 29 Οκτωβρίου 2010

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - PARTIZAN: 54-64

Δεν τα κατάφερε ο Άρης στην πρώτη του εμφάνιση στο Eurocup. Οι παίκτριες του Κωτούλη προσπάθησαν στο μεγαλύτερο μέρος του παιγνιδιού αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν.
Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε ιδανικά για τον Άρη. Με την Σπυριδοπούλου, από τη μία, να σημειώνει τους 8 από τους 21 πόντους και απο την άλλη τα λάθη αλλά και η αστοχία των παικτριών της Παρτιζάν   έφερε την διαφορά των 13 πόντων στο τέλος του δεκάλεπτου (21-8).
Στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου δεκαλέπτου ο Άρης έβρισκε τις λύσεις και είχε μια διαφορά ασφαλείας, όμως ένα επιμέρους 1-8 στα τελευταία 3' των αντιπάλων μείωσε την διαφορά περισσότερο κλείνοντας το ημίχρονο με το 35-31 για την ομάδα του Άρη.
Η τρίτη περίοδος ήταν αμφίρροπη αφού συνεχώς το σκορ εναλλασσόταν υπέρ της μίας ή της άλλης ομάδας μέχρι το τελευταίο 1'30''. Εκεί η Παρτιζάν με ένα σερί 0-5 έκλεισε το δεκάλεπτο στο +6 (46-52).
Το νεκρό διάστημα στα πρώτα 5' της τέταρτης περιόδου στοίχισε στον Άρη αφού σε αυτό το διάστημα σημείωσε μόνο 2 πόντους και έτσι η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να πάρει μια διαφορά που την κράτησε μέχρι το τέλος γράφοντας το τελικό 54-64.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Ognjen Jokic, Gili Cohen
Τα δεκάλεπτα: 21-8, 14-23, 11-21, 8-12
ΑΡΗΣ ΘΕΣ. (Κωτούλης): Lenoir 19(1), Χατζάκου 4, Μπουσνάκη 5, Σπυριδοπούλου 8(2), Skrba 8, Μούλη 1, Zotova 3(1), Handy 6.
PARTIZAN (Maljkovic): Beronja, Vuckovic, Stone 8, Bucevac, Butulija 15(1), Radic 4, Prcic 2, Dangubic 4, Karakasevic, Jankovic 11, Moore 4, Dabovic 16(1).