Σάββατο 11 Ιουνίου 2011

Αποτελέσματα WNBA

INDIANA FEVER – NEW YORK LIBERTY: 80-81
Με ένα καλάθι της Pondexter 8’’ πριν το τέλος οι New York Liberty επικράτησαν μέσα στην Ινδιανάπολη με 80-81 αφού το σουτ της Catchings δεν βρήκε στόχο στην εκπνοή του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 24-22, 18-30, 17-15, 14-21.
Θεατές: 7.700
INDIANA: Douglas 27, Catchings 13, Phillips 11
NEW YORK LIBERTY: Pondexter 21, Pierson 13.

TULSA SHOCK – SAN ANTONIO SILVER STARS: 62-93
Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά οι San Antonio Silver Stars «πάτησαν» γκάζι και πήραν μια διαφορά την οποία αύξαναν όσο περνούσε ο χρόνος.

Δεκάλεπτα: 16-23, 12-25, 16-29, 18-16.
Θεατές: 7.509
TULSA: Cambage 12, Pedersen 12, Jackson 10, Reed 10.
SAN ANTONIO: Hodges 19, Perkins 13, Young 12.

CHICAGO SKY – CONNECTICUT SUN: 78-75
Με 3 πόντους της Fowles στα τελευταία 28’’ η ομάδα του Chicago επικράτησε 78-75 των Connecticut Sun  και έτσι έκαναν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 23-16, 14-19, 26-25, 15-15.
Θεατές: 6.609
CHICAGO: Fowles 23, Vandersloot 18, Snow 12.
CONNECTICUT: Montgomery 22, Jones 20, Charles 8.

LOS ANGELES SPARKS – PHOENIX MERCURY: 98-84
Σε ένα εντυπωσιακό παιγνίδι από πλευράς σκορ (στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πέτυχαν 61 πόντους) οι Sparks κέρδισαν τους Mercury με καλύτερες  τις: Parker, Thompson, Milton-Jones και Toliver  που πέτυχαν τους 78 από τους 98 πόντους των γηπεδούχων.

Δεκάλεπτα: 31-30, 23-10, 22-27, 22-17.
Θεατές: 10.616
LOS ANGELES: Parker 22, Thompson 21, Milton-Jones 18, Toliver 17
MERCURY: Taylor 18, Johnson 16, Dupree 12.